background

Rekuperacja do domu Słupsk

Rekuperacja do domu

Mianem rekuperacji określa się mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła umożliwiającą wymianę zużytego powietrza na świeże zewnętrzne, które dodatkowo jest oczyszczane z alergenu, smogu oraz kurzu. Nie wiąże się ona z jakimikolwiek stratami energii i gwarantuje maksymalny komfort.

Rekuperacja do domu
Zalety rekuperacji

Znacznie większe oszczędności w porównaniu z wentylacją grawitacyjną, która w sezonie zimowym usuwa sporą część ciepła w sposób niekontrolowany. Możliwość ponownego wykorzystania energii z wywiewanego powietrza. Pozytywny wpływ na zdrowie — wynika to z tego, iż nawiewane powietrze jest skutecznie oczyszczane z bakterii, wirusów, smogu, alergenów oraz kurzu. Poprawę samopoczucia — możliwość oddychania świeżym, czystym powietrzem, co w pozytywny sposób wpływa na jakość snu.

Koszty związane z rekuperacją

Rekuperacja to dobra alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej nie znajdującej zastosowania w nowoczesnych, energooszczędnych budynkach. Dzięki niej, wyeliminować można wydatki związane z budową kominów do wentylacji grawitacyjnej. Średni koszt montażu systemu rekuperacji to 20 000 — 30 000 zł. Składają się na niego następujące elementy: rekuperator, projekt, konsultacja inżynierska, instalacja wentylacyjna, montaż i uruchomienie.

Montaż systemu rekuperacji przebiega zgodnie z projektem i wstępnymi założeniami oraz zachowaniem wysokich standardów pracy. Jest on przeprowadzany przez doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów.

Rekuperacja do Twojego domu
Rekuperacja krok po kroku

Pierwszy etap planowania rekuperacji stanowić powinno skonsultowanie domu lub jego projektu pod względem montażu tego typu wentylacji. Następnie należy sprawdzić posiadany projekt oraz zdecydować, jakie zmiany należy w nim wykonać. Kolejny krok to upewnienie się, czy wprowadzone modyfikacje wpłyną na zmiany w projekcie rekuperacji. Na koniec, niezbędne będzie uzyskanie informacji, które umożliwią wybór najlepszego rekuperatora, rodzaju instalacji oraz opcji dodatkowych.

Certyfikowani monterzy

Nasi monterzy posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i szkolenia.

Profesjonalne narzędzia

Korzystamy tylko z profesjonalnych narzędzi, które gwarantują wysoką jakość i prezycję.

Czysty montaż

Zawsze staramy sie pozostawić po sobie idealną czystość.

Gwrancja zadowolenia

Dbamy o to, aby każdy klient był w 100% zadowolony i nie miał do naszej pracy żadnych zastrzeżeń.